EasyTicket.cz - internetová cestovní kancelář Letenky

Kypr - informace

Informace o zemi Kypr

KYPR je třetí největší ostrov Středozemního moře. Bývá rovněž nazýván ostrovem slunce. Ostrov má bohatou historii, ve které se objevují jména jako Alexandr Veliký či Kleopatra. Díky své poloze je označován za křižovatku tří kontinentů: Evropy, Afriky a Asie.

KYPR je nádherný ostrov plný omračujících kontrastů. Najdete zde zlaté pobřeží s nádherně čistým mořem a zalesněné pahorky s věčně zeleným pohořím TROODOS, skrývajícím tajemné kláštery a okouzlující horské vesničky. Každého jistě překvapí rozmanitá fauna a flóra. Nachází se zde více než 1800 druhů rostlin. Ostrov je oblíben především milovníky koupání a vodních sportů. Může se pochlubit více než 300 slunečnými dny v roce. Ochuzeni nebudou rovněž milovníci kulturních památek, neboť ostrov jako křižovatka různých kultur jich nabízí nepřeberné množství. Pro tento ostrov jsou charakteristické úchvatné přírodní scenérie, bohatá kultura, živé tradice a zvyky místních obyvatel, kteří jsou velmi pohostinní a přátelští. Místní kuchyně je výborná a stejně tak skvělá jsou i místní vína.

V roce 1974 byl ostrov rozdělen na dvě části, severní, která je pod správou kyperských Turků, a jižní, jenž je pod správou Kyperské republiky (kyperských Řeků).

Kypr je ostrov k objevování, jsou zde rozmanité možnosti a proto doporučujeme pronájem dopravního prostředku nebo využití veřejné dopravy. Vzhledem k velkému množství slunečních dnů a vynikajícímu středomořskému klimatu je možné Kypr navštěvovat po celý rok.

Výlety - Kypr

Náměty na individuální výlety:

Návštěva města Nicosia - moderní hlavní město ostrova s bohatou historií, Muzeum Byzantské kultury a Archeologické muzeum.

Návštěva města Limassol - město kypící životem a proslulé pěstováním vinné révy, nedaleko pohoří Troodos, hrad Kolossi.

Návštěva města Pafos - přístavní město se středověkou pevností, amfiteátrem, antickými domy.

Návštěva pohoří Troodos - skalní masív porostlý borovicemi dosahující výšky 1950 m n. m. Horské vesničky, kláštery a úžasné panoramatické výhledy.

Plavba pirátskou lodí Jolly Roger.

Jeep safari v nedotčené přírodě poloostrova Akamas.

Kypr - informace o destinacích

Související odkazy

partneři: powered by LTweb Travel